Wynajem samochodów – lotnisko Balice

Wynajem auta z lotniska w Balicach - Kraków

Rent Kraków to mieszcząca się w Krakowie wypożyczalnia samochodów, która oferuje Państwu możliwość krótko- lub długoterminowego najmu aut. Jej siedziba znajduje się w pobliżu dwóch często odwiedzanych hoteli – Best Western Premier Krakow oraz Hotel Holiday Inn, jednak samochód można zamówić z każdej innej lokalizacji na terenie miasta.

Nasza wypożyczalnia doskonale zna oczekiwania swoich klientów, których znaczną część stanowią goście przybyli do Krakowa z innych miast Polski, a nierzadko również z innych państw. W związku z tym oferta jej usług obejmuje podstawienie samochodów na lotnisko Kraków-Balice. Taka forma rezerwacji auta jest niezwykle komfortowym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy lądują w Krakowie, a następnie w krótkim czasie muszą udać się w kolejne miejsce. Aby zaoszczędzić czas, wystarczy zamówić wybrane auto z wypożyczalni samochodów telefonicznie bądź drogą elektroniczną. Pojazd będzie oczekiwał na najemcę w wyznaczonym punkcie. Dzięki temu klienci z samolotu od razu mogą przesiąść się w samochód i bez zbędnych, dłużących się formalności wyruszyć w dalszą podróż. Całą procedurą zajmie się pracownik Rent Kraków, dzięki któremu nie będą musieli Państwo poświęcać czasu na osobistą wizytę w biurze wypożyczalni. Oprócz tego możliwa jest rezerwacja samochodu wraz z kierowcą, który zawiezie Państwa na lotnisko bądź z lotniska w dowolne miejsce na terenie Krakowa.

Wszystkich zainteresowanych proponowaną przez nas ofertą zachęcamy do zapoznania się z listą naszych samochodów oraz elektronicznego bądź telefonicznego kontaktu z pracownikami Rent Kraków.

Port lotniczy Kraków-Balice

Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice jest jednym z najszybciej rozwijających się lotnisk w Polsce i z roku na rok obsługuje coraz to większą liczbę pasażerów, dla których stolica Małopolski niejednokrotnie jest docelowym punktem na mapie ich podróży. Regularne połączenia obejmują tu Warszawę oraz Gdańsk, a także między innymi takie kraje jak Portugalia, Hiszpania, Wielka Brytania, Irlandia, Irlandia Północna, Niemcy, Izrael, Włochy, Holandia, Belgia, Norwegia, Szwecja, Grecja, a nawet Stany Zjednoczone, bowiem w 2017 roku po kilkuletniej przerwie przywrócono tę destynację, a do jej obsługi zaprzęgnięto maszyny Boeing 787 Dreamliner, które obsługują trasę Kraków – Chicago.

Dojazd na lotnisko

Na lotnisko Kraków-Balice można dostać się zarówno samochodem, jak również kursującym co około 30 minut pociągiem, a także dwiema dziennymi oraz jedną nocną aglomeracyjną linią autobusową. Mimo że najwygodniejszym środkiem transportu, dającym pełną niezależność jest samochód, to zdarzają się sytuacje, w których nie możemy lub nie chcemy z niego skorzystać. Wówczas naprzeciw naszym potrzebom wychodzi krakowska komunikacja miejska, której szeroka oferta połączeń powinna każdemu pozwolić na przemieszczanie się po Grodzie Kraka. Oferuje ona ponad 20 linii tramwajowych, a także powyżej 60 miejskich linii autobusowych i tyle samo aglomeracyjnych.

Zwiedzanie Krakowa

Zwiedzanie warto jednak dobrze zorganizować, a w przypadku mocno skondensowanych planów podczas nierzadko krótkiego pobytu, istotnym jest, by mieć pełną niezależność, pewność i poczucie bezpieczeństwa. W takiej sytuacji wynajem samochodu jest rozwiązaniem idealnym. Na dotarcie z lotniska do Rynku Głównego w Krakowie kierowcy potrzebują zaledwie około 25 minut. Aby tam dojechać, najlepiej podążać trasą Na Lotnisko/Medweckiego – Olszanicka/Królowej Jadwigi/Focha/Piłsudskiego – Czapskich – Jabłonowskich – Loretańska – Studencka – Świętej Anny – Jagiellońska – plac Szczepański – Reformacka – Świętego Marka – Świętego Jana.

zwiedzanie krakowa

Atrakcje turystyczne

Będąc już na Starym Mieście, oprócz Rynku Głównego, koniecznie warto zobaczyć Kościół Mariacki oraz Sukiennice. Nieopodal tych miejsc, bowiem tylko 1 kilometr dalej, znajdują się kolejne atrakcje turystyczne, tj. Zamek Królewski na Wawelu oraz Katedra Wawelska, bez których zwiedzania Krakowa nie można uznać za kompletne i są to obowiązkowe punkty podróży do stolicy Małopolski.
Warto również wybrać się do starej żydowskiej dzielnicy Kazimierz, by na własne oczy zobaczyć panujące tam kontrasty, zwiedzić synagogi i muzea lub zaznać efektownego klimatu, jaki panuje tam wieczorami, tworzonego przez liczne bistra, bary i restauracje. Aby dojechać z Rynku do dzielnicy Kazimierz wystarczy obrać trasę Świętego Jana – Świętego Tomasza – Plac Szczepański – Reformacka – Świętego Marka – Szpitalna/Mały Rynek – Sienna – Starowiślna, aby już po 10 minutach móc rozpocząć eksplorację starej żydowskiej dzielnicy.

Przydatna informacja dla zwiedzających

W ścisłym centrum Krakowa oraz jego okolicach obowiązuje 8 stref płatnego parkowania. Wjeżdżając do nich każdorazowo miniemy znak, który nas o tym poinformuje. Opłaty za parkowanie nie są wygórowane i wynoszą od 3,00 PLN do 4,10 PLN za godzinę i obowiązują jedynie w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 20:00. Jeśli planujesz zwiedzanie w weekend, dzień ustawowo wolny od pracy lub poza ww. godzinami, nie musisz pamiętać o tym, by uiścić opłatę za parkowanie w strefie.

Małopolska – co warto zobaczyć w okolicach Krakowa

  • Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu (61km od centrum Krakowa, 56km od lotniska Kraków-Balice)
  • Kopalnia soli „Wieliczka” (14km od centrum Krakowa, 26km od lotniska Kraków-Balice)
  • Zakopane (116km od centrum Krakowa, 122km od lotniska Kraków-Balice)
  • Zamek Dunajec w Niedzicy (110km od centrum Krakowa, 115km od lotniska Kraków-Balice)

Szybki kontakt

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości