Wynajem samochodów dostawczych

Wynajem samochodów dostawczych

Jakie samochody znajdują się w ofercie wypożyczalni samochodów dostawczych Rent Kraków?

– Rent Kraków oferuje auta dostawcze z nadwoziem furgon, w tym między innymi: Fiat Ducato, Peugeot Boxer, Citroen Jumper, Renault Master, Mercedes Sprinter, Volkswagen Crafter, a także auta dostawcze skrzyniowe z nadwoziem plandeka: Fiat Ducato plandeka, Peugeot Boxer skrzyniowy, Citroen Jumper Plandeka, Mercedes Sprinter skrzyniowy, Volkswagen Crafter Plandeka, Renault Master skrzyniowy. Charakterystykę nadwozi przybliżamy na samym dole strony.

Jakie uprawnienia muszę posiadać, aby móc prowadzić samochód dostawczy?

– Wypożyczalnia samochodów dostawczych Rent Kraków oferuje busy do 3 tys. kg, których kierowcami mogą być osoby uprawnione do prowadzenia samochodów osobowych (kategoria B).

Czy mogę wypożyczyć auto dostawcze z przyczepą?

– Tak. Każdy większy samochód dostawczy posiada hak holowniczy z uciągiem do 3 tys. kg. Aby skorzystać z przyczepy, trzeba posiadać specjalne uprawnienie do prowadzenia pojazdów (kat. B+E).

Podczas użytkowania wypożyczonego auta dostawczego doszło do kolizji – jak postępować?

– Po oczywistym sprawdzeniu, czy w jej wyniku nikt nie odniósł obrażeń fizycznych i ewentualnym zawiadomieniu pogotowia ratunkowego, na miejsce należy wezwać policję. Funkcjonariusze sporządzą notatkę ze wszystkimi danymi sprawcy i poszkodowanego. O zdarzeniu należy poinformować także wypożyczalnię samochodów dostawczych, z której usług chcą Państwo skorzystać. Następnie wskazane będzie postępowanie według naszej instrukcji. Jeżeli samochód ulegnie znacznemu uszkodzeniu i nie będzie nadawał się do użytkowania lub będzie stanowił zagrożenie dla kierowcy i innych uczestników ruchu drogowego, wypożyczalnia samochodów dostawczych w Krakowie zamówi z ubezpieczenia assistance darmowe auto zastępcze. Klient będzie mógł odjechać po przeładowaniu towaru, natomiast Rent Kraków zajmie się odholowaniem uszkodzonego samochodu do warsztatu.

Awaria w wypożyczonym samochodzie dostawczym – co robić?

– O zdarzeniu należy od razu powiadomić wypożyczalnię samochodów dostawczych, która udostępniła Państwu auto. Jeżeli został unieruchomiony i będzie musiał zostać odholowany do serwisu, wezwie ona pomoc drogową. Klient będzie mógł skorzystać z darmowego samochodu zastępczego.

Ile wynosi dozwolona prędkość dla auta dostawczego na kategorię B?

– Dozwolona prędkość dla samochodów dostawczych jest dokładnie taka sama, jak dla samochodów osobowych. Należy jednak zauważyć, iż że załadowany samochód dostawczy nie musi być tak zwrotny, jak standardowe auto. Doświadczeni kierowcy często radzą, aby samochodami dostawczymi nie rozpędzać się do prędkości wyższych niż 100km/h. Szczególną ostrożność zalecamy kierowcom, dla których prowadzenie auta dostawczego nie stanowi codzienności.

Maksymalna ładowność samochodu dostawczego – czy można przekraczać jej wartość?

– Nie wolno jej przekraczać pod groźbą otrzymania mandatu. Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo Państwa oraz innych uczestników ruchu drogowego – podczas gwałtownego hamowania przeładowanego samochodu może się zdarzyć, że towar wpadnie do kabiny (zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia kierowcy). Dodatkowo taki ładunek stanowi zbyt duże obciążenie dla opon, a to może spowodować ich pęknięcie.

Spalanie busa dostawczego – ile wynosi?

– Najmniejsze modele samochodów dostawczych takie jak Peugeot Bipper van wyposażony w silnik 1.4 HDi przy ekonomicznej jeździe mogą spalić około 4 litrów na 100 km. Średniej wielkości furgony jak Citroen Berlingo, od 5 do litrów na 100 km, natomiast te większe około 10 litrów na 100 km, ale nieekonomiczna jazda może spowodować o wiele mniej korzystny poziom spalania (do kilkunastu litrów). Samochody dostawcze z plandeką palą od około 10 litrów w górę.

Ciśnienie w oponach auta dostawczego – jakie jest wskazane?

– Duże samochody dostawcze dostępne w naszej ofercie mają wzmacniane opony oznaczone indeksem „C”. Oznacza to, że można do nich wpompować około dwa razy tyle powietrza, co do opon aut osobowych. Dokładna tabela ciśnień umieszczona jest na specjalnej naklejce w każdym aucie (na klapce paliwa lub we wnękach drzwi). Dla dużego auta dostawczego średnie ciśnienie w oponach powinno wynosić co najmniej 4 atmosfery, a przy maksymalnym załadunku nawet więcej.

Jaka jest dopuszczalna liczba pasażerów w samochodzie dostawczym?

– W małych i średnich samochodach dostawczych zmieszczą się dwie osoby. Większe furgony i plandeki mają miejsca dla trzech pasażerów.

Czy możliwy jest wynajem samochodów dostawczych z klimatyzacją?

– Tak. Wszystkie samochody dostawcze w wypożyczalni samochodów Rent Kraków cechują się klimatyzowanym wnętrzem.

Wszystkich zainteresowanych wynajmem samochodów dostawczych w Krakowie lub innym mieście zachęcamy do zapoznania się z listą naszych aut. Aby sprostać Państwa potrzebom, w ofercie umieściliśmy samochody o różnych ładownościach oraz rodzajach nadwozia, wśród których znajdują się furgony oraz plandeki.

 

 

Szybki kontakt

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości